اخبار

گیج فشار چیست؟

گیج فشار چیست؟

گیج فشار یک دستگاه اندازه گیری شدت سیال است. گیج فشار برای تنظیم فشار موجود در سیستم و تنظیم دستگاه های پنوماتیک مورد نیاز و ضروری است. بدون گیج فشار ، سیستم های سیال غیرقابل پیش بینی و غیرقابل اعتماد خواهند بود. درجه فشار سنج ابزار اندازه گیری برای اطمینان از عدم نشت و یا تغییرات فشار در سیستم است که می تواند وضعیت سیستم هیدرولیک را بررسی نماید.

گیج فشار چیست؟
انواع گیج های روغنی و خشک ایستاده و تابلویی

سیستم هیدرولیک به گونه ای طراحی شده است که در یک محدوده فشار تنظیم شده کار کند بنابراین باید گیج فشار سنج برای آن محدوده تنظیم شود. گیج های فشار هیدرولیک برای اندازه گیری تا ۱۰,۰۰۰ psi تولید شده اند، اگر چه حداکثر فشار هیدرولیک به طور معمول بین ۳,۰۰۰ به ۵,۰۰۰ psi است. ابزار اندازه گیری هیدرولیک اغلب در نزدیکی پورت فشار پمپ برای بهتر نمایش دادن فشار سیستم نصب شده است ، اما می تواند در هر نقطه بر روی دستگاه که در آن نیاز به مانیتور فشار وجود داشته باشد قرار گیرد. اغلب ، دریچه های کاهش فشار دارای پورت سنج برای ضربه زدن به آن هستند و به شما امکان می دهد تا به طور مستقیم تنظیم فشار خود را کنترل کنید.

گیج فشار چیست؟
گیج فشار خشک ایستاده

گیج های فشار برای بیش از صد سال در سیستم های قدرت سیال استفاده شده اند ، بنابراین ممکن است جای تعجب داشته باشد که انواع فشار سنج های تولید شده همچنان در حال تکامل هستند. عموماً تکامل درجه های فشار سنج برای کاربردهای سیال افزایش یافته است. به عنوان مثال ، گیج های فشار اکنون به طور معمول با اتصالات فشار معمول هیدرولیک (مانند موضوعات مستقیم SAE / Metric) طراحی شده اند تا از نشت سیستم جلوگیری کنند. درجه های فشار آنالوگ با مقیاسهای سفارشی رایج تر هستند و گیج های فشار دیجیتالی با سیستم عامل قابل تنظیم و امکان اندازه گیری فرآیند اندازه گیری فشار مبتنی بر فشار یا پارامترهای دیگر مانند گشتاور ، بار ، نیرو و سختی را دارند.

گیج فشار چیست؟
گیج فشار روغنی ایستاده

سیستم های پنوماتیک و هوای فشرد نیز دارای فشار زیادی هستند و فشار در بسیاری از نقاط در سراسر سیستم اندازه گیری می شود. فشار در گیرنده (بازدید کنندگان) و همچنین در هر تنظیم کننده FRL یا مستقل در سیستم اندازه گیری می شود. گاهی اوقات فشار در محرک های پنوماتیک نیز اندازه گیری می شود. به طور معمول ، گیج فشار سنج پنوماتیک برای بیش از 300 psi در نظر گرفته نمی شود ، اگرچه سیستم های معمولی حدود 100 psi دارند.

برای خرید گیج فشار در ایران پنو با بهترین ها را اعم از گیج فشار روغنی تابلویی ، گیج فشار خشک ایستاده ، گیج فشار خشک تابلویی ، گیج فشار روغنی ایستاده و گیج ترمومتر با تصمین بهترین قیمت و کیفیت در اختیار خریداران میگذاریم.

فشار به سه روش اندازه گیری می شود-مطلق ، سنج و خلاء. فشار مطلق اندازه گیری فشار واقعی از جمله هوا محیط است ، که صفر با یک خلاء کامل اشاره شده است ، اما می تواند به عنوان بالا به عنوان ۱۴/۷ psi در سطح دریا. خوانش فشار مطلق در برنامه های کاربردی تعامل با هوا محیط در نظر گرفته, مانند محاسبه نسبت تراکم برای جریان (.) مورد نیاز. گیج فشار صفر اشاره شده در برابر فشار محیط است و در اکثر برنامه های کاربردی عامل در ، اما نه با ، هوا محیط ، از جمله در سیستم های قدرت سیال استفاده می شود. قطع از تجهیزات ، گیج فشار صفر را بخوانید. در نهایت خلاء “فشار” در Torr بیان شده است ، و یا اشاره در برابر فشار محیط ، به عنوان با “در.-Hg” (اینچ جیوه) واحد ، که فشار اقدامات زیر محیط.

سنج هیدرولیک می تواند محدوده فشار مختلف بر اساس چه نوع از سبک سنج آن است و چه مواد آن را از ساخته شده مقاومت در برابر. از آنجا که این, سبک سنج و مواد را تشکیل می دهند دو تا از معیارهای انتخاب مهم ترین برای اندازه گیری.

گیج فشار چیست؟
گیج فشار روغنی تابلویی

آنها بسیاری از انواع سبک های سنج ، رایج ترین بودن لوله های بوردون و زیر سنج. لوله بوردون تابع با در نظر گرفتن فشار و تبدیل آن به انرژی مکانیکی. این انرژی یک شماره گیری حرکت می کند در سنج ، نشان دادن مقدار فعلی فشار در سیستم. بوردون لوله سنج در حال حاضر برخی از رایج ترین سنج ها و تنظیمات مختلف مانند منحنی ، مارپیچ و مارپیچ است. سبک های مختلف از لوله, اندازه لوله و مواد آن از همه متفاوت است بر اساس محدوده فشار ساخته شده. یکی از ویژگی های مهم توجه داشته باشید بخش متقابل از تغییرات لوله با فشار افزایش است. به طور کلی ، به عنوان فشار کار از اندازه گیری را افزایش می دهد ، شکل مقطع از طراحی لوله به تدریج از یک شکل بیضی به شکل مدور را تغییر دهید.

عملیات لوله بوردون ساده است. آنها از یک لوله نیمه مدور و مسطح از فلز تشکیل شده, ثابت در یک طرف و متصل به یک مکانیسم اهرم حساس در دیگر. به عنوان فشار در داخل لوله را افزایش می دهد, نیروی سیال تلاش برای حالت مستقیم از لوله منحنی. لوله پس از آن می کشد دور از اهرم, که به سوزن بر روی صفحه نمایش متصل, نمایش فشار در بندر سیال.

در حالی که زیر سنج عملکرد به طور مشابه به Bourdon لوله, آنها در این واقعیت است که آنها استفاده از بهار به قضاوت مقدار انرژی به فشار شماره گیری متفاوت. بهار گسترش یافته است و توسط فشار در لوله های فشرده و انرژی ایجاد شده توسط آن جنبش به چرخ دنده که حرکت شماره گیری فشار منتقل می شود.

محدوده فشار که در آن سنج خواهد شد کار یک عامل انتخاب اولیه برای نوع مواد مورد استفاده برای ایجاد سنج است. دستگاه های اندازه گیری در فشارهای بالاتر به طور کلی تمایل به مواد مانند فولاد ساخته شده است; هنگامی که عامل در فشار پایین تر ، آنها تمایل به از برنز ساخته شده است.

گیج فشار چیست؟
گیج فشار خشک ایستاده

اکثر گیج فشار در شمال امریکا با 1 ⁄ 4-در آمده است. NPT مرد ، اما موضوع SAE در حال کسب محبوبیت است. استفاده از آداپتورهای آزمون نقطه ای در مکان های مختلف بر روی سیستم هیدرولیک اجازه می دهد تا برای اندازه گیری در طول عیب یابی بدون نیاز به خرید ده ها تن از گیج فشار. اتصالات نقطه آزمون متصل به سنج ، که می تواند بر روی نقاط آزمون در سراسر مدار پیچ ، به شما این امکان را برای اتصال تحت فشار برای اندازه گیری در نقاط مختلف در سیستم. اکثر سنج ها هستند 21 ⁄ 2 در قطر ، و می تواند یا بالا سوار و یا پانل کوه سبک ، اما سنج در دسترس هستند در هر اندازه ، مواد و ساخت و ساز قابل تصور است.

گیج فشار چیست؟
گیج فشار روغنی تابلویی

چه برای تجهیزات تست و یا ماشین آلات عامل استفاده می شود ، گیج فشار راست کمک می کند تا کاهش خرابی هزینه. در برنامه های کاربردی سنج مکانیکی برای سیستم های هیدرولیک ، تهدیدات مشترک برای ارزیابی قابلیت اطمینان ارتعاش ، لرزش و خوشه فشار است. بنابراین ، بهتر است به دنبال سنج به طور خاص برای برنامه های کاربردی هیدرولیک طراحی شده است. این ویژگی ها عبارتند از: یک مورد برنج جعلی برای جلوگیری از فرکانس رزونانس از بین بردن اجزای داخلی ؛ یک مورد پر از مایع برای حفاظت از سنج از لرزش و فشار چرخه شدید; و یک محدودیت برای جلوگیری از آسیب به سنج از خوشه فشار. اگر چه مایع مورد استفاده در سنج متفاوت از نرم افزار به نرم افزار ، گلیسیرین است که معمولا استفاده می شود و به خوبی در بسیاری از شرایط انجام است. هر چه ویسکوزیته مایع بیشتر باشد ، لرزش ها را بیشتر می کند. در هنگام انتخاب بین یک سنج خشک ، آب و یا گلیسیرین پر ، همچنین مهم است که به شرح زیر است: محدوده دما ، زمان پاسخ سوزن مورد نیاز ، تغییر در فشار و میزان ارتعاش انتظار می رود از برنامه.